Napriek tomu, že LED existuje už dlhšiu dobu, až nedávno bola uznaná ako hlavný zdroj domáceho osvetlenia. Zatiaľ čo žiarovky boli štandardné už mnoho rokov, v súčasnosti sa nahrádzajú náhradnými zdrojmi šetriacimi energiu, ako sú LED. Spínač osvetlenia však môže byť zložitý na pochopenie. Tento článok obohatí vaše vedomosti o LED reflektoroch.

Čo by ste mali vedieť o LED reflektoroch

Smerové osvetlenie

LED osvetlenie je jednosmerné. To znamená, že vyžaruje svetlo len v jednom smere, na rozdiel od žiaroviek. Smerové osvetlenie je často označované ako typ vyžarovania alebo uhly vyžarovania a vždy vám ukáže celkovú plochu, ktorá bude pokrytá svetlom. Napríklad typ plného vyžarovania sa je rozšírené o 360 stupňov. Avšak iné svietidlá poskytujú obmedzené lúče – iba 15-30 stupňov, niekedy ešte menej.

PAR a BR: Uhly a veľkosť

Všeobecne existujú dva typy LED žiaroviek: Parabolický hliníkový reflektor (PAR – Parabolic Aluminized Reflector) a vyfukovaný reflektor (BR – Bulged Reflector). Žiarovky BR môžu osvetľovať priestor s uhlom väčším ako 45 stupňov. Na rozdiel od toho môžu žiarovky PAR osvetľovať oblasti uhlov od 5 stupňov do viac ako 45 stupňov. Predpokladajme, že chcete určiť priemer žiarovky, jednoducho zoberte hodnoty stanovené pred BR a PR a potom ich podeľte ôsmi. Napríklad, ak máte PRA 32, priemer žiarovky je 32/8, tzn. 4 palce.

Led reflektory pre dom

Teplota farby

Niekedy si možno prajete mať presný typ bielej farby, ktorá osvetľuje vašu izbu. No, to bola výhoda žiaroviek. Preventívne, LED poskytujú podobnú teplotu farby ako žiarovky, ale šetria veľa energie.

Úroveň jasu

Zatiaľ čo u veľa reflektorov sa meria úroveň jasu vo wattoch, LED reflektory používajú lúmeny. Obidve kritériá merania sú odlišné. Watty kvantifikujú energiu, ktorú žiarovka využíva, zatiaľ čo lúmen meria presné osvetlenie žiarovky. LED osvetlenie získava srdce mnohých, pretože používa oveľa menej energie na to, aby ponúkla to isté množstvo jasu ako žiarovka.

Základ

Je potrebné mať na pamäti, že základňa LED svietidla a žiarovky nie je vždy ekvivalentná. Z tohto dôvodu dbajte na to, aby ste pri nákupe LED žiarovky zvolili rovnaké základne.
Zatiaľ čo sa vám tieto informácie môžu zdať príliš veľa, je nevyhnutné, aby ste sa pred rozhodnutím o nákupe oboznámili s potrebnými podrobnosťami. Pozrime sa na niektoré špecifické výhody LED reflektorov vo vašom dome.

Výhody LED reflektorov

Ako už bolo uvedené, LED reflektor je jednosmerný. Z tohto dôvodu môžu byť buď “spotlights” alebo “floodlights“. Prvé znamená, že svetlo môže byť zaostrené vo forme tenkého kužeľa, zatiaľ čo druhé znamená, že svetlo môže byť rozptýlenejšie. Žiarovky sa preto môžu používať v domácnosti rôznymi spôsobmi.

Okrem toho LED žiarovky majú dlhšiu životnosť. Môžu byť používané viac ako 30 000 hodín, čo je najmenej 20 rokov. Môžu odolávať nepriaznivým poveternostným podmienkam. Využívajú podstatne menej energie a tým šetria energiu.

Rozžiarte váš domov ohurujúcimi vonkajšími svetlami

Snívali ste už o tom, že váš domov bude vyzerať útulne a teplo, keď príde noc? Potom výber vonkajších svetiel je pre vás tá správna voľba.

Naviac, LED reflektory sa dajú stmaviť. To znamená, že môžete regulovať množstvo svetla na požadovanú úroveň, na rozdiel od žiaroviek s CFL reflektorom, ktoré sa väčšine spotrebiteľov zdajú byť tmavšie, pretože nie sú schopné svetlo intenzívnejšie zaostriť.

Vzhľadom k vyššie uvedenému nie je sporu, že LED reflektory sú najlepšou voľbou pre domáce použitie. Produkujú veľa svetla, využívajú menej energie a sú veľmi odolné. Aj keď sú drahé, stojí to za peniaze, ktoré ste do nich investovali.

Príspevky z rovnakej kategórie: