Pri výbere predných svetiel pre vaše vozidlo by ste mali zvážiť množstvo faktorov. Po prvé a predovšetkým, kupujúci musia pochopiť komponenty svetlometov, primárny rozdiel medzi svetlometmy so zapečatenými lúčmi a žiarovkami svetlometov a klady a zápory rôznych druhov žiaroviek. Majitelia automobilov by mali vedieť aj to, ako technológia LED zlepšuje vývoj automobilových svetlometov, ako aj faktory, ktoré ovplyvňujú kvalitu LED žiaroviek pri výbere žiaroviek LED. Kupci sa tiež musia uistiť, že LED žiarovky sú kompatibilné s ich vozidlami a že dodržiavajú zákony.  Kupujúci by tiež mali zvážiť spôsoby, ako premeniť na LED žiarovky svetlometov pre optimálne jazdné podmienky.

Druhy žiaroviek svetlometov

Existujú dva druhy žiaroviek svetlometov, medzi ktoré patrí žiarovka s jedným lúčom a žiarovka s dvojitým lúčom.  Každý svetlomet by mal mať nízke a vysoké alebo stretávacie svetlá. Ostatné to dosahujú pomocou samostatnej žiarovky, ktorá je integrovaná s funkciou nízkého a vysokého diaľkového svetla a je známa ako žiarovka Dual Beam. Ostatné vyhotovenia majú 2 samostatné žiarovky so stretávacími a diaľkovými svetlami.  Rovnako ako žiarovka H1 pre diaľkové svetlá a LED svetlá H7 pre stretávacie svetlá. Žiarovky H7 aj H1 sú žiarovky s jedným lúčom.       

LED svetlomety v automobiloch

Rovnako ako vo väčšine aplikácií, LED svetlomety sa používajú v automobiloch a produkujú dostatok svetla na zvýšenie viditeľnosti. LED svetlomety majú tiež určité funkcie, ktoré sa týkajú štýlu, výkonu a čísla modelu.  

   -Jas – Lumen je v podstate miera používanána hodnotenie jasu žiaroviek, zvyčajne jeden LED svetlomet môže dosiahnuť okolo 3000 lmbs alebo tak, ale je dôležité venovať pozornosť tomu, koľko lumenov svetlo používa pre skutočné svetlo, pretože svietivosť je často stratená pri výrobe energie v procese osvetlenia.       

 -Výkon – LED svetlomety ako H7 LED svetlá majú za cieľ zlepšiť výkon v mnohých smeroch.  Tieto svetlá produkujú efektívne svetlo, pretože nevyžarujú hlavu ako vedľajší produkt svetla.  Takmer všetka energia spotrebovaná LED svetlometamy sa používa na generovanie svetla v porovnaní s prípadmi halogénu a technológie, ktoré premieňajú určitú úroveň energie na teplo.  V porovnaní s niektorými svetelnými technológiami je na osvetlenie LED svetlom potrebné menej paliva.

 -Stabilita – Pokiaľ ide o stabilitu svetlometov LED, mali by ste začať z hľadiska vodotesnosti, nárazuvzdornosti a balastu.  Balast s vyšším výkonom sa všeobecne pripája na svetlomety s LED diódami v krabici, čo je dôležitou súčasťou pre LED svetlomety, aby sa zabránilo  spôsobeniu poškodenia LED diódam z kolísania napätia a hrotov, a aby sa optimalizovala energetická účinnosť, tepelná ochrana a nepretržitý jas.

Odolnosť voči nárazom je často závislá na materiáloch žiarovky a celkovom pevnom dizajne, aby sa znížila frekvencia vibrácií a dosiahla sa funkcia tlmenia.  Ak idete autom, je nevyhnutné naraziť. Iné svetlomety s nízkym výkonom sa môžu dočasne vypnúť a niekedy môže byť ovplyvnená rezná čiara, čo môže ovplyvniť zážitok z jazdy.

Príspevky z rovnakej kategórie: