LED osvetlenie je účinné v mnohých ohľadoch, najmä pri šetrení energie. Môže ušetriť veľa peňazí v porovnaní so žiarovkami. Správna zmes jasu a farby vám poskytne požadovanú kvalitu svetla. Tento článok vám pomôže, kedykoľvek budete chcieť použiť najlepšiu LED kdekoľvek vo vašom dome.

LED osvetlenie pre spálňu

Po dni plnom aktivít všetci potrebujeme spálňu s pokojnou atmosférou. V tomto prípade by sa osvetlenie vo vašej spálni malo líšiť od toho prirodzeného vonku. Modré svetelné vlny prinesú pokojnú atmosféru. To uvoľní váš mozog, a tým umožní pohodlný spánok. Čo ak študujete alebo čítate v noci? No, pomyslite na kúpu modrej lampy na čítanie s mäkkým svetlom. Chladná biela farba nemusí byť ideálnou voľbou, pretože vytvorí extrémne vysoký kontrast so stránkou. Celkový jas v rozmedzí 1500 až 4000 lúmenov a teplotný rozsah farieb 2700-3000 K bude najlepšie.

Existujú rôzne typy žiaroviek s týmito funkciami. Napríklad Thinklux LED A21 s 15 wattmi a 1600 lúmenmi môže byť peknou voľbou. Môžete tiež staviť na Thinklux LED BR40 s 13 wattmi a 1000 lúmenmi je ďalšia dobrá voľba, ktorú si môžete zvoliť. Tieto produkty sú ľahko dostupné na rôznych stránkach, ako napríklad EarthLED.

Led svetlá pre domy

LED osvetlenie je ideálne v obývačke

Obývacia izba je najdôležitejšou oblasťou v každom dome. Je to nádherné miesto na posadenie hostí. Keďže obývacia izba slúži rôznym účelom, je rozumné mať zmes farieb na rôzne príležitosti. Žiarovky s modrým svetlom nemusia byť tou najlepšou voľbou v tomto ohľade. Vo väčšine prípadov sú obývacie izby charakterizované množstvom umeleckých diel alebo atraktívnych rodinných fotografií. Ak je to rovnaké vo vašej obývacej izbe, potom zvážte nasmerovanie nastaviteľných reflektorov smerom k stene, aby ste osvetlili tieto umelecké diela a fotografie. Ďalej môžu byť odstránené nežiaduce tiene umiestnením bodových svietidiel buď na stenách alebo na strope. Predstavte si, že v obývačke máte trojcestné stolné lampy, potom nové LED trojcestné lampy môžu slúžiť pre tento účel veľmi efektívne.

Primeraná intenzita jasu by mala byť v rozmedzí 1500 až 3000 lúmenov a rozsah farebnej teploty 2200-3000 K. Môžete si zvoliť Thinklux LED Downlight s 18 wattmi a 1200 lúmenmi. Podobne Thinklux LED PAR38 s 18 wattmi a 1150 lúmenmi vám v tomto ohľade tiež môže slúžiť.

LED osvetlenie pre jedáleň

Miesto na jedlo nemusí byť príliš jasné alebo príliš tmavé. Mäkké až neutrálne tóny môžu byť ideálnou voľbou a poskytnú vynikajúcu náladu. Môže byť tiež dôležité, aby ste zvážili lustrové svietidlá, ktoré sa často používajú v jedálňach. Vydávajú nádherné a atraktívne farby a svetelný výkon. Najlepšia úroveň jasu vo vašej jedálni by sa mala pohybovať od 3000 do 6000 lúmenov. Ideálna teplota farby by mala byť medzi 2700 K a 3000 K. Thinklux LED s 13 wattmi a 1000 lúmenmi je príklad žiaroviek, ktoré vám môžu dobre slúžiť.

LED osvetlenie do kúpeľne

Pred odchodom si každý deň kontrolujeme vzhľad v zrkadlách v kúpeľni. Z tohto dôvodu je potrebné inštalovať jasné svetlá, aby bolo možné zabezpečiť správnu zmes make-upu. Navyše je nevyhnutné inštalovať zariadenie v sprche. Odporúčaná úroveň jasu by sa mala pohybovať od 4000 do 8000 lúmenov s teplotou farieb od 3000K do 5000K.

LED osvetlenie pre kuchyňu

Kuchyňa je základným pracovným miestom, kde začínate a končíte svoj deň. V tejto súvislosti budú žiarovky vyžarujúce modré svetlo perfektnou voľbou. Taktiež vstavané LED osvetlenie nad hlavou môže ponúknuť dodatočnú výhodu v kuchyni. LED BR žiarovky môžu byť veľmi užitočné. Správny rozsah jasu by mal byť medzi 4000-8000 lúmenmi, zatiaľ čo teplota farieb od 2700K do 5000K.
Preskúmanie materiálu uvedeného v tomto článku vám pomôže pocítiť pokoj a príjemne relaxovať vo vašom dome.

Prečítajte si článok o téme LED reflektory.

Príspevky z rovnakej kategórie: