V poslednej dobe sú svetlomety štandardné takmer vo všetkých automobiloch. Ako používateľ ich budete musieť z rôznych dôvodov znova a znova nahradzovať. Napríklad, možno budete chcieť upgradovať na najnovšiu kvalitu, nahradiť rozbité alebo jednoducho pre estetické účely. Pre akýkoľvek motív existuje veľa faktorov, ktoré je potrebné zohľadniť. Tento článok obohatí vaše chápanie svetlometov kritickou analýzou.

Formy H7 LED svetlometov

Svetlomety s jednou intenzitou a svetlomety s duálnou intenzitou

Vo všeobecnosti musia všetky svetlomety automobilov mať vysokú aj nízku intenzitu. To je niečo, čoho sa dá dosiahnuť rôznymi spôsobmi. Jednou z alternatív je vytiahnuť jednu žiarovku a zapracovať ju tak vysokým, ako aj slabým faktorom. Výsledný produkt sa nazýva svetlomet s duálnou intenzitou. Ak ste počuli o H4, H13, 9004 alebo 9007, sú to príklady svetlometov s duálnou intenzitou. Obsahujú iba jednu žiarovku pre každý svetlomet. Naopak, vysokej a nízkej intenzity možno dosiahnuť fixáciou vysokých a nízkych faktorov bez prepojenia. Výsledný produkt je svetlomet s jednou intenzitou. Medzi príklady tejto kategórie patria žiarovky H1 a H7. Obsahujú v každom svetlometu dvojité žiarovky.

Led automobilové svetlomety

Vzhľadom k tomu, že dva typy svetlometov nie sú zameniteľné, ak vaše auto prišlo od výrobcu s jedným svetlometom, bude tu pre vás vždy len jedna možnosť pri výmene. To isté platí pre vozidlo, ktoré prišlo od výrobcu s duálnym svetlometom. Dôvodom tejto podmienky je, že kabeláž svetlometov je tak špecifická, že sa nezhoduje s opačným typom.

Čo uvážiť pri nákupe H7 LED svetlometov

Existujú rôzne faktory, ktoré pri uvážení pomôžu zakúpiť správny svetlomet pre vaše auto. Preskúmajme niektoré.

Legalita H7 LED svetlometov

Nemusíte kupovať svetlomety, ktoré sú v rozpore so zákonmi. Musíte zabezpečiť, aby boli právne prijateľné. Pri výmene žiaroviek do svetlometov skontrolujte, či spĺňajú stanovené normy alebo požiadavky vo vašom regióne.

Kompatibilita svetlometov

Kompatibilita vášho vozidla a svetlometov, ktoré vás zaujímajú, je hlavným faktorom, ktorý musíte zvážiť. Aj keď väčšina svetlometov je navrhnutá tak, aby vyhovovala väčšine modelov automobilov, musíte byť dostatočne pozorní, aby ste sa vyhli chybnej akvizícii. Prečítajte si pozorne návod na používanie vášho vozidla, aby ste sa v tejto súvislosti oboznámili s potrebnými informáciami. Môžete tiež skontrolovať číslo modelu svetlometu, ktorý chcete vymeniť.

CanBus problémy

Toto je problém spôsobený nezlučiteľnosťou medzi H7 LED žiarovkami a palubným počítačom v aute. Nesúlad je náchylný u vysoko profilovaných automobilov, medzi ktorými sú napríklad Mercedes a Audi. Napriek tomu sa tento stav môže veľmi ľahko vyriešiť pripojením kondenzátorov.

Sú rôzne faktory, ktoré je potrebné zvážiť pri riešení svetlometov. Preto je nevyhnutné, aby ste sa oboznámili s rôznymi zložkami svetlometov. Okrem toho technológia H7 LED auto svetlomety výrazne podporila vývoj svetlometov pre vozidlá, a preto musíte aj vy obohatiť svoje znalosti o tejto téme.

LED svetlá H7. Výrobcovia automobilov s integrovanými LED svetlometmi v moderných špičkových automobiloch ponúkali obrovskú výhodu oproti bežným halogénovým žiarovkám. Čítaj viac …

Príspevky z rovnakej kategórie: