Snívali ste už o tom, že váš domov bude vyzerať útulne a teplo, keď príde noc? Potom výber vonkajších svetiel Volino je pre vás tá správna voľba.

To čo chcete, je použiť silné svietidlá, ktoré vám umožnia vidieť záhradu aj v tme. Ich jas však musí byť v súlade s interiérovými ​​svetlami, ktoré svietia cez vaše závesy. To čo vážne nechcete je, aby vaše vonkajšie svetlá prežiarili fasádu vášho domu.

Dôležité je taktiež nainštalovať vonkajšie svetlá na správne miesta, aby sa zabezpečilo, že osvetlia aj tie najtmavšie miesta na verande, príjazdovej ceste. Môžete tiež použiť svoj vlastný dom na odrážanie svetla v oblastiach, kde ho chcete mať.

Všetky vonkajšie osvetľovacie zariadenia majú vydržať počasie celého roku, ale ich životnosť sa bude vždy rôzniť.

Vonkajšie svetlá vám môžu pripadať iba ako doplnok. Ak si však vyberiete správne svetlá, môžete si byť istí, že hodnota vášho domova sa zvýši desaťkrát. Predtým, ako sa rozhodnete kúpiť si vonkajšie osvetlenie, je však treba pamätať na niekoľko tipov, aby ste mohli svoje vonkajšie osvetlenie premeniť na jeden z najlepších prvkov vášho domova.

Hlavné dôvody prečo použiť vonkajšie osvetlenie

Ak poznáte výhody inštalácie vonkajšieho osvetlenia, môžete si navrhnúť dobrý plán osvetlenia, ktorý vám bude vyhovovať najviac. Ďalej uvádzame niekoľko dobrých tipov, ako je potrebné umiestniť exteriérové ​​osvetlenie vášho milovaného domu.

Vonkajšie osvetlenie môže navodiť pocit obrubníku.

Dobré vonkajšie osvetlenie môže pridať na atmosfére vášho domu. Niektoré doplnky, napríklad stĺpikové svetlo nainštalované napríklad na konci vašej príjazdovej cesty, môžu pridať veľmi príjemný dojem. Môžete tiež nainštalovať svetlá na rôznych miestach, aby ste vytvorili vrstevnatý vzhľad a zvýšili celkovú príťažlivosť napríklad vášho obrubníku.

Vonkajšie osvetlenie môže vytvárať pocit bezpečia a domova.

Dbajte na to, aby bolo dostatok svetiel na miestach, kde ich najviac potrebujete, konkrétne v blízkosti vašich dverí, chodníkov a terás.

Vonkajšie osvetlenie vám pomôže dosiahnuť zjednotení vzhľad záhrady.

Ak chcete ešte viac vylepšiť vašu záhradu, možno budete chcieť použiť svietidlá podobného štýlu alebo také, ktoré priamo patria do rovnakého štýlu zvyšku doplnkov, aby ste dosiahli súdržnejší vzhľad.

Žiarivky a žiarovky môžu byť jasnejšie, ale najväčšou výhodou LED svetiel je ich životnosť, energetická úspora a výdrž niekoľko rokov.

Tipy na výber správneho vonkajšieho osvetlenia

Ponúkame vám niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu vybrať si najlepšie vonkajšie svetlá, ktoré správne doplnia váš pozemok:

Vyhľadajte správnu farbu, ktorú potrebujete.

Pravdepodobne, ste si nikdy nevybrali lampy do svojej obývačky v triede stavebných produktov s dreveným nábytkom alebo tehlami. Rovnaké pravidlo platí aj pre vonkajšie osvetlenie. Ak ste napríklad vymaľovali exteriér modrou farbou, môžete zvoliť čierne alebo cínové vzory.

Ak má váš dom tehlovú a teplú farbu, môžu sa s ním dobre kombinovať zlaté a bronzové prvky a získate tak záruku, že vaše vonkajšie osvetlenie bude ladiť so zvyškom dizajnových prvkov vášho domu.

Voľte primeranú veľkosť.

Skutočne nepotrebujete obrovské vonkajšie svietidlá. Aj keď chcete osvetliť väčšiu plochu, poslednou vecou, ​​ktorú chcete, je kúpiť si príliš veľké svetlá natoľko, že zatienia váš domov. Rozhodnite sa pre vonkajšie svietidlá, ktoré doplnia celkovú stavbu a štýl vášho domova.

Veľkosť rozhodne závisí od toho, kam plánujete umiestniť svetlá. Ak je vaším cieľom rozsvietiť príjazdovú cestu alebo vedľajší dvor, najlepšou voľbou môžu byť väčšie svetlá. Svietidlá vedľa dverí alebo na verandu menšie a tiež ozdobnejšie. Použite svoj dom ako sprievodcu a kúpte si správne vonkajšie osvetlenie, ktoré bude sedieť jeho exteriéru ako celku.

Sila svetla, ktorá má vyžarovať z vášho domova, vám bude slúžiť ako pomôcka pre výber správneho príkonu pre vaše vonkajšie osvetľovacie zariadenie.

Zvážte výdrž.

Všetky vonkajšie osvetľovacie zariadenia majú vydržať počasie celého roku, ale ich životnosť sa bude vždy rôzniť. Existujú výrobcovia svietidiel, ktorí venujú pozornosť dizajnu, ktorý môže znížiť odolnosť voči vode. Existujú výrobcovia, ktorí zabezpečujú, aby ich výrobky vydržali aj tie najdrsnejšie poveternostné podmienky.

Umiestnenie vonkajších svetiel pre váš dom a vaša konkrétna poloha vám môžu pomôcť určiť typ svietidiel, ktoré by ste mali zrovná vy použiť. Teplejšie podnebie a chránenejšie oblasti nespôsobujú rovnakú úroveň opotrebenia ako miesta, ktoré sú viac exponované chladu a vode.

Kupujte LED diódy.

Žiarivky a žiarovky môžu byť jasnejšie, ale najväčšou výhodou LED svetiel je ich životnosť, energetická úspora a výdrž niekoľko rokov. Mnohé z diód LED sú dnes rovnako jasné ako ich tradičnejší predchodcovia, čo znamená, že by ste o veľa neprišli. Ak chcete vonkajšie svetlá, na ktoré sa môžete spoľahnúť veľmi dlho, zvážte investíciu do niektorých LED diód.

Vyberte správny príkon.

Sila svetla, ktorá má vyžarovať z vášho domova, vám bude slúžiť ako pomôcka pre výber správneho príkonu pre vaše vonkajšie osvetľovacie zariadenie. Myslite tiež na to, čo chcete, aby vaše svetlá dosiahli. Ak máte veľmi tmavú príjazdovú cestu a potrebujete svetlo, ktoré sa tiahne ďaleko, je najlepšie zvoliť žiarovku s vysokým príkonom. Ak chcete večerné svetlá na zimu alebo viac dekoratívnych svetiel, ušetríte viac peňazí, ak sa rozhodnete pre žiarovky s nízkym príkonom.

Vyskúšajte matné sklo.

Väčšina vonkajších osvetľovacích zariadení sa často vyrába z obyčajného priesvitného skla kvôli mýtu, že matné môže zmierniť svetlo. Hoci matné sklo môže stlmiť intenzitu svetla, môže tiež zväčšiť oblasť osvitu. Ak máte obmedzený rozpočet, žiarovky s nízkym príkonom v matnom skle môžu vytvárať takmer rovnaké efekty ako žiarovky s vysokým príkonom inštalované vo vnútri bežného číreho skla. Ľahšie sa udržiava matné sklo vo vonkajšom prostredí. Po nahromadení prachu v prístroji už nemusíte odstraňovať prach.

Vonkajšie svetlá môžu byť jedným z najlepších prostriedkov, ktoré kedy môžete pre váš domov kúpiť. Urobte si preto čas a vyberte si správne, také ktoré váš dom rozsvietia a po zotmení bude vyzerať najlepšie v ulici.

Príspevky z rovnakej kategórie: